Kol Estetiği / Kol Germe

Kol Estetiği / Kol Germe Nedir?
Yaşlanma ya da kilo kaybından kaynaklı sarkan ve gevşeyen üst kol dersine yönelik estetik operasyondur.

Nasıl Gerçekleştirilmektedir?
Kol germe ameliyatı için iki yöntem uygulanır. Bunlar ameliyat ve liposuctiondır. Fazlalık yap liposuction yardımıyla alınır. Sarkma ve gevşemeler kol estetiği ameliyatı uygulanır. Bu operasyon genel anestezi ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

Neden İhtiyaç Duyulur?
Yaşlanma sürecine bağlı olarak yer çekimi etkisi, cildin elastikiyetini kaybetmesi ve deri altı yağ dokunun azalmasına bağlı olarak üst kolda sarkmalar meydana gelir. Bu sarkmaları düzeltmek için kol estetiğine ihtiyaç duyulur.

Ne Zaman Yaptırılabilir?
Kol estetiği ve kol germe estetiğinin yapılması için kişinin 18 yaşından büyük olması önerilir. Böylece operasyon için hormonal ve vücut yapısı olarak uygun durumda olunur.

Operasyon Nerede Gerçekleştirilmektedir?
Doç. Dr. Andaç Aykan tüm operasyonlarını son teknoloji ile donatılmış ve ultra hijyenik şartlara sahip özel Yeditepe Araştırma Hastanesi ameliyathanelerinde yapmaktadır.
Hastane detayları ve odalar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kimler İçin Uygundur?
18 yaşından büyük ve ameliyata engel olacak herhangi bir hastalığı bulunmayan herkes için uygundur.

Türkiye’nin En İyi Estetik Cerrahlarından Andaç Aykan Kol Germe – Kol Estetiği ile İlgili Sorularınızı Yanıtlıyor.

Kol Estetiği – Kol Germe Nedir?

Kol estetiği, kolun dirsekten başlayarak koltuk altına kadar olan kısmında meydana gelen gevşeme ve deri fazlalığı sorununun çözülmesinde kullanılan yöntemdir. Kol estetiğinde kolun istenilen forma kavuşturulması için kol derisi gergin hale getirilmektedir.

Kol Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Kol sarkması sorunu yaşayan kişiler kol germe ameliyatı yaptırarak bu sorundan kurtulabilirler. Kol germe ameliyatında kişinin kolunun iç kısmındaki fazlalıkların alınması için koltuk altından itibaren dirseğe kadar bir kesi açılır. Bu kesiğin içinden kol gerginliğinin sağlanması için yağlı kısım çıkartılmaktadır. Yağlı kısımların çıkarılmasında kullanılan yöntem ise liposuction işlemidir. Kol germe estetiği genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir.

Kol estetiği kolun kalınlığını inceltmek isteyen kişiler için de bir seçenektir. Kol inceltme estetiği için hastaya Liposhaping, yani yağ şekillendirme cerrahisi uygulanabilir.

Kimlere ve Hangi Durumlarda Kol Estetiği Yapılır?

Kol estetiği ameliyatı için alt yaş sınırı 18’dir. Ancak bu estetiği tercih edenlerin yaş ortalaması genellikle 40-50 yaş aralığıdır.

Kol estetiği, kilo alıp verme sonrası kolda ortaya çıkan gevşeme sorunu, fazla kiloya sahip kişilerin kolun inceltilmesini istemesi veya yaşlanmayla kolun üst kısmının sarkmasına bağlı olarak gerçekleştirilmektedir.

Kol Germe Estetiği Süreci

Kol germe estetiği kişiyi çok fazla zorlayacak bir süre. değildir. İşte muayene süreci ve ameliyat öncesi ile sonrası yapılması gerekenler hakkında genel bilgi;

İlk Muayene

İlk muayene doktorunuzla tanışmanın yanı sıra şikayetleriniz ve isteklerinizden bahsedeceğiniz önemli bir evredir. Bu aşamada aklınıza takılan her şeyi doktorunuzla paylaşmanızı tavsiye ederiz. Ardından doktorunuz sizi muayene ederek, ameliyat ve ameliyat teknikleri hakkında bilgi verecektir.

Yapılacak işlemler ve yöntemlere karar verildikten sonra anestezi için anestezi doktoru tarafından da muayene edilmeniz gerekir.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler

Kol germe ameliyatından ortalama üç gün önce kan sulandırıcı ilaçların bırakılması gerekmektedir. Aynı şekilde aşırı alkol ve sigara kullanımından da kaçınılmalıdır. Diğer ameliyatlarda olduğu gibi kol germe ameliyatında da en az 6 saat önce hastanın yemek yemeyi bırakması gerekmektedir. 

Kol Germe Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler

Kol germe ameliyatından sonra hastanın kollarını yüksekte tutması gerekmektedir. Ayrıca ödem, kanama ve şişmelerin azaltılması ve önlenmesi için bandaj uygulaması yapılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bir başka konu da kolların aşırı hareket ettirilmemesidir. Kolların ağır işlerde kullanılması için en azından ameliyatın üzerinden üç hafta geçmesi gerekmektedir. 

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları

Kol germe ameliyatı fiyatları merak edilen konulardan biridir. Ancak sabit bir kol germe ameliyatı fiyatı vermek mümkün değildir. Ameliyatın fiyatını belirleyen farklı değişkenler vardır. Kol germe ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kol Germe Estetiği Ameliyat Teknikleri

Kol germe estetiğinin iki farklı yöntemi vardır. Biri yukarıda da bahsettiğimiz gibi cerrahi yöntemle yapılan işlemdir. Diğer yöntem ise ameliyatsız kol germe operasyonudur.

Ameliyatsız Kol Germe Tedavisi

Kol germe tedavisi ameliyatsız şekilde liposuction yöntemi ile gerçekleştirilebilir. Liposuction ile uygulanan kol germe tedavisi ağrısız olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca bu yöntemin oldukça başarılı sonuçlar verdiği de söylenebilir.

Ameliyat ve Lipsuction İle Kol Germe Tedavisi

Kol germe işleminin ameliyat ile gerçekleştirilmesine karar verilirse, hastanın kolundaki fazlalıkların alınması için kolun iç kısmına “L” şeklinde bir kesi açılması gerekir. Kesiğin içinden fazlalık kısımlar liposuction ile çıkarılmaktadır. 

Kol Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Kol estetiği ameliyatı yapılmadan önce kişiye genel anestezi uygulanmaktadır. Ameliyatın uygulanış şekli ve bazı değişkenlere göre ameliyatın süresi değişmektedir. Ancak ortalama 1 – 3 saat arasında sürdüğü söylenebilir.

Kol Germe Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Kol germe ameliyatı sonrasında hastanın durumuna göre aynı gün içinde hastaneden çıkışı yapılabilir. Ameliyat sonrası hastanın kollarında şişlikler ve morarmalar olması normaldir. Doktorun önerdiği kol korsesi ise yaklaşık üç hafta süresince takılmalıdır.

Ameliyattan iki gün sonra hasta banyo yapabilecek duruma gelir. Hastanın ilk üç hafta boyunca aşırı kol hareketleri yapmaması önerilir. Üçüncü haftadan başlayarak spor yapmalarında sakınca görülmez.

Ameliyattan altı hafta geçtikten sonra ise hastanın durumuna göre her türlü aktiviteyi yapmasına izin verilir. 

Kol Germe Estetiği Ameliyatı Öncesi ve Sonrası (Resimli)

Kol germe estetiği sonrası kişiler istedikleri kol görünümüne kavuşabilirler.

Kol Germe Estetiği Ameliyatı Öncesi ve Sonrası
Kol Germe Estetiği Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Kol Germe Estetiği Ameliyatı Olanların Yorumları

Melis P.

Henüz çok genç olmama rağmen kolumda sarkma olduğu için kısa kollu giyemiyordum. Kol germe ameliyatına karar vermemdeki en büyük sebep bu oldu. Artık istediğim bluzu giyebiliyorum.

Gülden A.

Annemde yaşlanmaya bağlı olarak kolunda sarkma olunca kolunu gerdirmeye karar verdik. Şu an halinden çok daha memnun ve birkaç yaş gençleşmiş gibi hissediyor. 

Sıkça Sorulan Sorular

Kol sarkmalarının önüne geçmek için kol germe egzersizleri yapılabilir. Ancak kilo kaybı ile ortaya çıkan kol sarkması durumunda kol germe egzersizleri kişiye pek yarar sağlamamaktadır. Kilo kaybı sonrası oluşan kol sarkmasından kurtulmak için sarkan deri sıkılaştırılmalıdır.

Kol estetiği ameliyatı sonrasında güneşlenmek önerilmemektedir. Çünkü ameliyat sonrası oluşan izler güneşlenmenin etkisiyle belirginleşebilmektedir.

Ameliyat sonrası hasta kilo alıp vermeye devam ederse kollarda gevşeme olabilir. Bu nedenle kol germe ameliyatının kalıcı olabilmesi hastanın ameliyattan sonraki durumuna bağlıdır. Operasyonun ardından düzenli olarak spor yapılması ve kiloya dikkat edilmesi kol sarkma sorununu tekrar yaşamayı engelleyecektir.

Kol sarkması nedeniyle ameliyat yapılırken koltuk altından dirseğe kadar uzanan bir kesik açılmaktadır. Bu kesiğin izi ameliyattan sonra da belli olur. Kolun iç tarafında kalan kol germe ameliyatı izi ameliyattan 6 ay sonra sonra yavaş yavaş belirginliğini kaybetmeye başlamaktadır. Kişi bu durumdan rahatsızlık duyarsa lazer veya farklı yöntemlerle ameliyat izini daha da görünmez hale getirilebilir.

Kol estetiği ameliyatı ve işlemlerinin gerçekleştirilmesinde hastanın durumu ön planda tutulur. Ancak kol estetiğinin gerçekleştirilmesinde kişinin 18 yaşından büyük olması önerilir.

Ameliyat ile gerçekleştirilen kol estetiği sonrasında ilk bir hafta ağrılı geçebilir. Ancak ağrıların dindirilmesi için doktorunuzun reçeteye yazdığı ilaçları kullanabilirsiniz. Ameliyatsız gerçekleştirilen kol germe ve kol inceltme işleminden sonra ise ağrı hissedilmemektedir.

Kol inceltme estetiği oldukça etkilidir ve başarı oranı yüksektir. Ayrıca kol inceltme ameliyatından sonra hasta düzenli olarak spor yaparsa ve kilo alıp vermezse işlemin etkisi uzun yıllar sürebilmektedir.

Add Your Comment