Popo Estetiği

Popo Estetiği Nedir?
Kalçaların genç, doğal ve daha formunda gözükmesini sağlamak için yapılan popo kaldırma ve büyütme operasyonudur.

Nasıl Gerçekleştirilmektedir?
Yağ enjeksiyonları sedasyon (hafif uyku) veya genel anestezi altında yapılır. Yağ enjeksiyonu için çok ince kanüller kullanılır. Yağ dokusu genellikle karın (karın) ve karnın ön kısmından alınır. Bel bölgesine liposuction uygulamak, popo çizgilerinin ve ideal bel eğrisinin oluşumuna yardımcı olur. Bu nedenle çoğu BBL işleminde bel, popo kıvrımı altı ve basen bölgesine liposuction uygulamak oldukça sık başvurulan bir yöntemdir.
Popo protezi uygulaması genel anestezi altında yapılır. Her iki popo çıkıntısının orta hatta birleştiği bölgeye yakın olarak cilt üzerinde yapılan yaklaşık 5 cm’lik bir cilt kesisinden işlem gerçekleştirilir. Kullanılan implantlar kalça bölgesinde yerleşim gösteren kas içerisine (gluteus kası) uygulanır.
Sarkıklığın derecesi, fazlalık cilt dokusunun miktarı- yerleşim yeri, volüm kaybı derecesi gibi muayene sonucunda belirlenecek kriterlere göre farklı cilt kesilerinin kullanıldığı popo kaldırma yöntemlerinden biri tercih edilir. Popo Kaldırma uygulaması genel anestezi altında yapılır.

Neden İhtiyaç Duyulur?
Popo estetiği, tamamen kişilerin isteğine bağlı olarak yapılmaktadır. Kalçaların formunun güzel bir görüntüye sahip olması için popo estetiğine ihtiyaç duyulur.

Ne Zaman Yaptırılabilir?
Popo estetiğinin yapılması için kişinin 18 yaşından büyük olması önerilir. Böylece operasyon için hormonal ve vücut yapısı olarak uygun durumda olunur.

Operasyon Nerede Gerçekleştirilmektedir?
Doç. Dr. Andaç Aykan tüm operasyonlarını son teknoloji ile donatılmış ve ultra hijyenik şartlara sahip özel Yeditepe Araştırma Hastanesi ameliyathanelerinde yapmaktadır.
Hastane detayları ve odalar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kimler İçin Uygundur?
Kalçalarının görüntüsünden hoşlanmayan; boyut, şekil ya da derinin sarkıklığı fark etmeksizin popo estetiği yaptırmak isteyen herkes için uygundur.


Kalçaların kadın konturu ve cinsellik için önemi eski zamanlardan beri bilinmektedir. Bel ve kalçalarda oluşan kıvrımlı geçişler bayan cinsiyette daha kadınsı bir görünüm oluşmasına katkı sağlar.

Kadınsı görünümün ve çekiciliğin arttırılması amacıyla kozmetik cerrahide kalça bölgesi için çeşitli prosedürler kullanılmaktadır. Genel olarak, gluteal büyütme için silikon implantlar kullanılır (Gluteal Augmentasyon). Popo estetiği için hastaların kendi yağlarının kullanılması da günümüzde yapılan yaygın bir uygulamadır. Aşırı kilo kaybı ve ilerleyen yaş ile birlikte popo bölgesinde ortaya çıkan sarkıklıklar ise Popo Kaldırma (Gluteal Lifting) işlemleri ile giderilebilir. Popo Bölgesinde tercih edilen bu işlemler tek başlarına uygulanabileceği gibi gerekli görülen hallerde kombine olarak beraber de kullanılabilir.

BBL (Brazilian Butt Lift)

Brezilya Popo Kaldırma, daha fazla dolgunluk yaratmak için yağ aktarımı yoluyla popo bölgesinin kozmetik olarak şekillendirilmesi işlemidir.

Yağ (yağ) dokusu, modern estetik ve plastik cerrahi müdahalelerinde uzun süreden beri  başarılı ve etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Hastanın kendi Vücudundan alınan yağ dokusuna (karın, bel yada basen bölgesinden) otolog yağ grefti denir. Yağ greftleri hastaların kendi vücutlarından elde edilen oldukça etkili bir dolgu malzemesidir. Bir kişinin yağ dokusunun kullanımı ve kişinin yağ rezervine bağlı olarak sınırsız kullanımı temel avantajlardır.

İşlem Hakkında

Yağ enjeksiyonları sedasyon (hafif uyku) veya genel anestezi altında yapılır. Yağ enjeksiyonu için çok ince kanüller kullanılır. Yağ dokusu genellikle karın (karın) ve karnın ön kısmından alınır. Bel bölgesine liposuction uygulamak, popo çizgilerinin ve ideal bel eğrisinin oluşumuna yardımcı olur. Bu nedenle çoğu BBL işleminde bel, popo kıvrımı altı ve basen bölgesine liposuction uygulamak oldukça sık başvurulan bir yöntemdir.

Popo Protezi Uygulaması (Gluteal Augmentasyon)

Popo bölgesinde istenilen dolgunluk ve dikleştirme için, bu bölgede kullanılmak üzere tasarlanmış silikon protezlerin (implantların) kullanıldığı bir yöntemdir.

İşlem Hakkında

Popo protezi uygulaması genel anestezi altında yapılır. Her iki popo çıkıntısının orta hatta birleştiği bölgeye yakın olarak cilt üzerinde yapılan yaklaşık 5cm lik bir cilt kesisinden işlem gerçekleştirilir. Kullanılan implantlar kalça bölgesinde yerleşim gösteren kas içerisine (gluteus kası) uygulanır.

Popo Kaldırma (Gluteal Lifting)

Popo Dikleştirme işlemi olarakta alınan bu işlem daha çok aşırı kilo kaybı veya ilerleyen yaş ile birlikte popo bölgesinde ortaya çıkan sarkıklıklar nedeniyle müracat eden hastalara uygulanmaktadır. Temel prensip sarkan fazla derinin uzaklaştırılması ve hastanın bu bölgedeki kendi dokuları kullanılarak yeterli kalça dolgunluğun sağlanmasıdır.

İşlem Hakkında

Sarkıklığın derecesi, fazlalık cilt dokusunun miktarı- yerleşim yeri, volüm kaybı derecesi gibi muayene sonucunda belirlenecek kriterlere göre farklı cilt kesilerinin kullanıldığı popo kaldırma yöntemlerinden biri tercih edilir.  Popo Kaldırma uygulaması genel anestezi altında yapılır.