Vaser Liposuction

Vaser Liposuction Nedir?
Vaser (vibration amplification of sound energy at resonance) teknolojisi, ultrasonik ses titreşimleri ile yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayan günümüzdeki en modern liposuction yöntemidir.

Nasıl Gerçekleştirilmektedir?
Cilt üzerinde yapılan küçük kesiler (1cm) aracılığıyla ultrasonik ses dalgaları üreten oldukça ince metal kanüller ile liposuction yapılacak alanlardaki yağ dokusu eritilir. Daha sonra eriyen yağlar yine ince kanüller vasıtasıyla vücut dışına alınır. Klasik liposuction yöntemlerine göre yağ dokusu ultrasonik ses dalgalarıyla eritildiği için yağ alma işlemi kolaylaşır.

Neden İhtiyaç Duyulur?
VASER Liposuction yöntemi, vücutta yağlar nedeniyle kötü bir görüntü olduğunda kullanılır. Tedavi sayesinde yağ hücreleri alınır ve sorunlu bölgeler yağlardan kurtarılır. İşlem sonrasında yağların etkinliğinin azalmasına bağlı olarak yağ üretiminin oranı da düşer.

Ne Zaman Yaptırılabilir?
VASER Liposuction için kişinin 18 yaşından büyük olması önerilir. Böylece operasyon için hormonal ve vücut yapısı olarak uygun durumda olunur.

Operasyon Nerede Gerçekleştirilmektedir?
Doç. Dr. Andaç Aykan tüm operasyonlarını son teknoloji ile donatılmış ve ultra hijyenik şartlara sahip özel Yeditepe Araştırma Hastanesi ameliyathanelerinde yapmaktadır.
Hastane detayları ve odalar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kimler İçin Uygundur?
Vücudun karın, popo, kol, bacak, diz, yanak, gıdı, göğüs gibi vücut bölgelerinde, yağları parçalayarak etkili bir sonuca yardımcı olur. Erkeklerde görülen jinekomasti yani meme büyüklüğü sorunu içinde oldukça etkili bir yöntemdir. Vaser liposuction tekniği, diyet ve spor yapılmasına rağmen, bölgesel fazlalıklarından kurtulamayan herkes için.

VASER Liposuction

Vaser (vibration amplification of sound energy at resonance) teknolojisi, ultrasonik ses titreşimleri ile yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayan günümüzdeki en modern liposuction yöntemlerinin başında gelir.

Cilt üzerinde yapılan küçük kesiler (1cm) aracılığıyla ultrasonik ses dalgaları üreten oldukça ince metal kanüller ile liposuction yapılacak alanlardaki yağ dokusu eritilir. Daha sonra eriyen yağlar yine ince kanüller vasıtasıyla vücut dışına alınır. Klasik liposuction yöntemlerine göre yağ dokusu ultrasonik ses dalgalarıyla eritildiği için yağ alma işlemi kolaylaşır. Bu da beraberinde işlem süresinin kısalmasına neden olur.

VASER teknolojisi ile Liposuction işlemi sırasında sadece yağ hücrelerinin hedeflenmesi, doku içerisinde bulunan kan damarı, lenf damarı, sinir ve cildi destekleyen diğer dokuların korunmasını sağlar. Bu nedenle standart vücut şekillendirme yöntemlerine göre oldukça güvenlidir.

Damar hasarının olmaması işlem sonrası ağrı, morluk ve ödem miktarını azalttığı gibi, iyileşme sürecini de oldukça hızlandırır.

Seçici bir şekilde sadece yağ dokusunun hedeflenmesi ile bağ dokusunun yoğun bulunduğu sırt ve erkekte meme bölgesi (jinekomasti tedavisinde) gibi alanlarda oldukça kolaylık ve avantaj sağlar.

Damar ve sinir yapılarının korunabilmesi nedeniyle cilt dolaşımını bozmayacak şekilde hemen cilt altındaki yüzeysel yağ hücrelerine de müdahale etme imkanı sağlar. Bu da iyileşme sırasında cildin daha fazla sıkılaşabilmesine imkan verir.

Add Your Comment