Vücut Yağı Enjeksiyonu

Vücut Yağı Enjeksiyonu Nedir?
Vücut yağ enjeksiyonu, hastanın kendi yağ dokusu alınarak, belirli işlemlerden geçirilip doku eksikliği olan bölgelere

Nasıl Gerçekleştirilmektedir?
Küçük miktarda yağ enjeksiyonu uygulamaları lokal anestezi altında yapılabilir. Daha büyük hacimli yağ enjeksiyonları sedasyon (hafif uyku hali) veya genel anestezi altında yapılır. Yağ enjeksiyon prosedürleri çok ince kanüllerle yapılır. Yağ dokusu genellikle karın (karın), bel ve basenlerden alınır.

Neden İhtiyaç Duyulur?
Kalça şekillendirilmesi (BBL; Brazilian Butt Lift) sırasında, meme büyütme, vücut hatlarının düzeltilmesi ( diz altı bacak kavsinin oluşturulması, çökük alanların düzeltilmesi gibi) operasyonlarda vücut yağ enjeksiyonuna ihtiyaç duyulur.

Ne Zaman Yaptırılabilir?
Vücut yağ enjeksiyonlarının uygulanması için kişinin 18 yaşından büyük olması önerilir. Böylece dolgu için hormonal ve vücut yapısı olarak uygun durumda olunur.

Operasyon Nerede Gerçekleştirilmektedir?
Doç. Dr. Andaç Aykan tüm operasyonlarını son teknoloji ile donatılmış ve ultra hijyenik şartlara sahip özel Yeditepe Araştırma Hastanesi ameliyathanelerinde yapmaktadır.
Hastane detayları ve odalar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kimler İçin Uygundur?
Genellikle vücut bölgelerinde yağ enjeksiyonu, hacim (volüm) eksikliklerinin meydana geldiği alanlara yeniden hacim kazandırmak, çöküntüleri gidermek ve vücut hatlarını düzeltmek isteyen hastalar için uygundur.

Türkiye’nin En İyi Estetik Cerrahlarından Andaç Aykan Vücut Yağ Enjeksiyonu ile İlgili Sorularınızı Yanıtlıyor.

Vücut Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonu, hastadan alınan yağ dokusunun belirli işlemlerden geçtikten sonra yağ enjekte edilecek bölgeye uygulanması yöntemidir.

Vücut Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Küçük miktarda yağ enjeksiyonu uygulamaları lokal anestezi altında yapılabilir. Daha büyük hacimli yağ enjeksiyonları ise sedasyon (hafif uyku hali) veya genel anestezi altında yapılır. Yağ enjeksiyon prosedürleri çok ince kanüllerle yapılmaktadır ve yağ dokusu da genellikle karın (karın), bel ve basen bölgesinden alınır. Alınan yağ saflaştırılır. Saflaştırma işlemi canlı yağ hücreleri oluşturmada en önemli adımlardan biridir. İşlenmiş olan hastanın kendi yağı, özel kanüller yardımıyla hastanın ihtiyacı olan bölgeye enjekte edilir.

Vücutta Yağ Enjeksiyonu Uygulama Alanları

Yüz, meme, kalça ve bacaklarda çökük ya da hacim verilmek istenen birçok bölgede vücut yağ enjeksiyonu kullanılabilir.

Kalçaya Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme, implant yerleştirmekten daha avantajlıdır. İlk olarak, kalçaya yağ enjeksiyonu kalça kıvrım ve detaylarını daha belirginleştirecektir. Bu nedenle, sadece kalçanın üst kısmını dolduran bir protezden farklı olarak, daha doğal bir şekil elde etmek için tüm kalçaya müdahale etmek mümkündür. Bunların dışında karın, bel ve sırt şekillendirilirken elde edilen yağ, kalça şekillendirme amacıyla da kullanılabilir. 

Memeye Yağ Enjeksiyonu (Meme Büyütme)

Kadınların çoğu meme büyütme işleminin sadece meme büyütme ameliyatıyla gerçekleştirileceğini düşünse de, memeye yağ enjeksiyonu sayesinde de hacimli ve dolgun görğüslere sahip olmak mümkündür. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme son dönemlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bacak Yağ Enjeksiyonu

Bacak yağ enjeksiyonu, vücuttan alınan yağın belirli miktardaki yağın bacakta ihtiyaç bulunan bölgeye enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlem çarpık bacağı düzeltme ve bacak kalınlaştırma amaçları ile kullanılmaktadır.

Kimlere ve Hangi Durumlarda Vücuda Yağ Enjeksiyonu Yapılır?

18 yaşını doldurmuş, ameliyatı engelleyecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan her birey için vücut yağ enjeksiyonu uygulanabilir. Kalça şekillendirilmesi (BBL; Brazilian Butt Lift) sırasında, meme büyütme, vücut hatlarının düzeltilmesi ( diz altı bacak kavsinin oluşturulması, çökük alanların düzeltilmesi gibi) operasyonlarda vücut yağ enjeksiyonuna ihtiyaç duyulur.

Vücut Yağ Enjeksiyonu Süreci

Yağ enjeksiyonu sonrası basit bir süreçtir. Operasyon öncesi ve sonrası gerekli yönlendirmelere uyduğunuz sürece kolaylıkla bu süreci atlatabilirsiniz.

İlk Muayene

İlk muayenede doktorunuz operasyon için gerekli testleri yaptıktan sonra, operasyon hakkında sizi bilgilendirir. Eğer operasyonu engelleyecek bir durum yoksa operasyon günü belirlenir.

Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler

Ameliyattan 10 gün önce kan sulandırıcı ilaçların bırakılması önerilmektedir. Bunun dışından hasta geçmişte önemli bir rahatsızlık geçirdiyse ya da sürekli kullandığı ilaçlar var ise doktora bilgi verilmelidir.

Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler

Operasyondan sonra, özellikle ilk iki gün uygulama yapılan bölgede şişlik gözlemlenmektedir. Zamanla bu şişlik kendiliğinden geçecektir. Enjeksiyon yapılan bölge bir sonraki gün temizlenebilir ve nemlendirici krem kullanılabilir. 

Vücut Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Yağ enjeksiyonu operasyonu fiyatları en çok merak edilen konulardan biridir. Ancak sabit bir fiyat vermek zordur. Yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vücut Yağ Enjeksiyonu Ameliyat Teknikleri

Yağ enjeksiyonu ameliyatı bazı bölgelerden alınan yağlar ile gerçekleştirilir. Karın ve basen bölgesinden alınacak ya hastanın durumuna göre belirlenir.

Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Yağ enjeksiyonu ameliyatı, hastaya enjekte edilen yağ miktarına ve enjeksiyon sırasında gerçekleştirilen diğer estetik uygulamalara bağlı olarak 30-60 dakika arası sürmektedir. Fakat bazı durumlarda işlem uzayabilir.

Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Yağ enjeksiyonu operasyonundan sonraki iyileşme süreci hastadan hastaya değişmektedir. Enjeksiyondan sonraki ilk hafta şişlik ve morluklar oluşacaktır. İkinci haftada morluklar kaybolur fakat hala şişliklerin geçmesi için biraz daha zaman gereklidir.

Vücut Yağ Enjeksiyonu Öncesi ve Sonrası (Resimli)

Yağ enjeksiyonu öncesi ve sonrası arasında kişilerde gözle görülür farklar oluşmakta.

Kalçaya yağ enjeksiyonu öncesi ve sonrası;

 Kalçaya yağ enjeksiyonu öncesi ve sonrası

Kalçaya yağ enjeksiyonu öncesi ve sonrası

Memeye yağ enjeksiyonu öncesi ve sonrası;

Memeye yağ enjeksiyonu öncesi ve sonrası
Memeye yağ enjeksiyonu öncesi ve sonrası

Bacak yağ enjeksiyonu öncesi ve sonrası;

Bacak yağ enjeksiyonu öncesi ve sonrası
Bacak yağ enjeksiyonu öncesi ve sonrası

Vücut Yağ Enjeksiyonu Yaptıranların Yorumları

Özge K.

Hacimsiz bir kalçaya sahiptim. Aynaya baktığımda kendimi hiç beğenmiyordum. Hacim kazandırmak için başladığım araştırmalar sonucunda ulaştığım yağ enjeksiyonu estetiği, hayatımı değiştirdi. Andaç Bey bana operasyonun tüm detaylarını anlattı ve başarılı bir operasyona imza attı. Kendisine tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum. Bu estetik sayesinde hem bel bölgemdeki yağlardan kurtuldum hem de hacimli bir kalçaya sahip oldum.

Kadir F.

Çarpık bacaklı olduğum için yazın şort giyerken bile çekiniyordum. Bu durumdan kurtulmanın bu kadar kolay olduğunu öğrendiğim an hemen yağ enjeksiyonu tedavisine başvurdum gerçekten çok kolay bir süreç yaşadım. Neden daha önce yaptırmadım diye kendime çok kızıyorum. Her şey için çok teşekkürler Andaç Aykan!

Sıkça Sorulan Sorular

Kullanılan yağ dokusunun kalıcılığı esas olarak hazırlama ve uygulama tekniklerine bağlıdır. Genel olarak, enjekte edilen yağ hacminin yaklaşık yarısının altı ay ve bir yıl içinde çözüldüğü kabul edilir. Ancak kalan diğer yarısı, tüm yaşam boyunca enjeksiyon bölgesinde kalıcı olarak yaşar. Gerekirse yağ enjeksiyonları tekrarlanabilir.

Yağ enjeksiyonu ağrısız bir operasyondur. Fakat enjeksiyon yapılan bölgede şişlik gözlemlenebilir. Az da olsa morluk gözlemlenebilir.

Yağ enjeksiyonu operasyonundan sonra ilk birkaç gün ödem ve morluklar oluşabilmektedir. Yağ enjeksiyonunun diğer yan etkilerinden bahsetmemiz gerekirse ağrı, dokuda kanama, vücutta yağın alındığı ve enjekte edildiği kısımlarda skar oluşumu yan etkileri arasındadır.

Operasyonun olduğu gün eve gidebilirsiniz. Ameliyat sonrasında oluşacak şişliklerden rahatsız değilseniz ertesi gün işe gidebilirsiniz. Ortalama bir hafta içinde de spora başlayabilirsiniz.