Yağ Enjeksiyonu

Nedir?
Yağ dokusu içerisinde adiposit denilen yağ hücrelerinin yanında kök hücreler bulunmaktadır. Kök hücreler enjekte edildiği bölgede doku yenilenmesine ve yağ dokusunun sağ kalımına yardımcı olur. Enjeksiyonun yapıldığı bölgede cilt kalitesi artar. Bundan dolayı yağ dokusu dolgu için tercih edilen bir malzeme olmuştur. Başka bir özelliği ise kişinin kendi yağ dokusunun kullanılmasıdır. Önemli avantajlarından bir diğeri ise eriyen kısmın hacmini koruması ve kalıcı olmasıdır.

Nasıl Uygulanır?
Küçük hacimli uygulamalar lokal anestezi yöntemiyle, daha büyük hacimli uygulamalar ise lokal anestezi ve sedasyon(hafif uyku hali) ya da genel anestezi altında uygulanır. Yağ alma ve enjeksiyon işlemleri oldukça ince kanüller ile yapılır. Yağ dokusu sıklıkla karın ön kısmı ve basen bölgesinden alınır.

Neden Yapılır?
Hastanın vücudunda çökük varsa ya da hacim kazandırılmasını istediği durumlarda ihtiyaç duyulan bir operasyondur. Popo bölgesine de yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Ne Zaman Yapılabilir?
Yağ enjeksiyonu uygulamasının gerçekleştirilmesi için kişinin 18 yaşından büyük olması önerilir. Böylece dolgu için hormonal ve vücut yapısı olarak uygun durumda olunur.

Nerede Yapılır?
Doç. Dr. Andaç Aykan tüm operasyonlarını son teknoloji ile donatılmış ve ultra hijyenik şartlara sahip özel Yeditepe Araştırma Hastanesi ameliyathanelerinde yapmaktadır.
Hastane detayları ve odalar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kimler İçin Uygundur?
Yüz bölgesinde doku kaybı yaşayan ve yaşlanma sonrası oluşan olumsuz durumlarla karşılaşan kişiler yağ enjeksiyonu uygulamasını yaptırabilir. Özellikle orta yaşı geçen, yaşlanma belirtilerini gösteren kişilere uygulanır.


Türkiye’nin En İyi Estetik Cerrahlarından Andaç Aykan Yağ Enjeksiyonu ile İlgili Sorularınızı Yanıtlıyor.

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonu, hastadan alınan yağ dokusunun bazı işlemlerden geçtikten sonra problemli bölgeye enjekte edilmesi işlemidir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Küçük miktarda yağ enjeksiyonu uygulamaları lokal anestezi altında yapılabilir. Daha büyük hacimli yağ enjeksiyonları sedasyon (hafif uyku hali) veya genel anestezi altında yapılır. Yağ enjeksiyon prosedürleri çok ince kanüllerle yapılır. Yağ dokusu genellikle karın (karın), bel ve basenlerden alınır. Alınan yağ özel bir işlemden geçirildikten sonra kanüller yardımı ile yüz bölgesinde gerekli alana enjekte edilir. 

Yüze Yağ Enjeksiyonu Uygulama Alanları

Yüze yağ enjeksiyonu kırışıklıkları giderme, alt çene yapılandırılması, dudaklara hacim verme, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi ve burundaki bazı problemlerin düzeltilmesi için ihtiyaç duyulan etkili bir operasyondur.

Kimlere ve Hangi Durumlarda Yağ Enjeksiyonu Yapılır?

18 yaşını doldurmuş, ameliyatı engelleyecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan her birey için yağ enjeksiyonu uygulanabilir. Dudakları kalınlaştırmak, nazolabial dolgu, elmacık kemiklerini belirginleştirmek ya da alt çenede estetiğin sağlanması gibi durumlarda ihtiyaç duyulur. 

Yağ Enjeksiyonu Süreci

Yağ enjeksiyonu zorlu bir süreç değildir. Operasyon öncesi ve sonrası gerekli yönlendirmelere uyduğunuz sürece kolaylıkla bu süreci atlatabilirsiniz.

İlk Muayene

İlk muayenede doktorunuz operasyon için gerekli testleri yaptıktan sonra, operasyon hakkında sizi bilgilendirir. Eğer operasyonu engelleyecek bir durum yoksa operasyon günü belirlenir.

Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler

Ameliyattan 10 gün önce kan sulandırıcı ilaçların bırakılması önerilmektedir. Bunun dışından hasta geçmişte önemli bir rahatsızlık geçirdiyse ya da sürekli kullandığı ilaçlar var ise doktora bilgi verilmelidir.

Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler

Operasyondan sonra, özellikle ilk iki gün uygulama yapılan bölgede şişlik gözlemlenmektedir. Zamanla bu şişlik kendiliğinden geçecektir. Enjeksiyon yapılan bölge bir sonraki gün temizlenebilir ve nemlendirici krem kullanılabilir. 

Yüze Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Yüze yağ enjeksiyonu operasyonu fiyatları en çok merak edilen konulardan biridir. Ancak sabit bir fiyat vermek zordur. Yüze yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu Ameliyat Teknikleri

Yağ enjeksiyonu ameliyatı bazı bölgelerden alınan yağlar ile gerçekleştirilir. Karın ve basen bölgesinden alınacak ya hastanın durumuna göre belirlenir.

Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Yağ enjeksiyonu ameliyatının ne kadar süreceğini belirleyen en önemli faktör işlemin hangi bölgeye uygulanacağıdır. Ancak işlem genellikle 45-60 dakika arasında sürmektedir.

Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Yüze yağ enjeksiyonu sonrası doktorun da kararıyla hasta aynı gün evine gidebilir. Ayrıca ameliyatın ertesi günü kişi sosyal hayatına dönebilmektedir. Ameliyat bölgesinde oluşan ödemler birkaç gün içerisinde kendiliğinden inmektedir. Bir başka konu da yağ enjeksiyonu yaptıran kişilerin ne zaman spor yapabileceğidir. Yağ enjeksiyonu ameliyatından bir hafta sonra ağır olmamak şartı ile spor yapmaya başlanabilir.

Yağ Enjeksiyonu Öncesi ve Sonrası (Resimli)

Yağ enjeksiyonu öncesi ve sonrası arasında kişilerde gözle görülür farklar oluşmakta.

Yüze yağ enjeksiyonu öncesi ve sonrası;

Yağ Enjeksiyonu Öncesi ve Sonrası
Yağ Enjeksiyonu Öncesi ve Sonrası

Yüze Yağ Enjeksiyonu Yaptıranların Yorumları

Duygu T.

Andaç Hoca ile tanıştıktan sonra yağ enjeksiyonu konusundaki tüm sorularıma yanıt buldum ve birkaç gün içinde planları yaparak yağ enjeksiyonunu yaptırdım. Artık çok daha özgüvenliyim.

Beyza A.

Orta yaşlarda olmama rağmen yüzümdeki kırışıklıklar beni çok rahatsız ediyordu. Ancak bu rahatsızlık için bir uzmana gitmeyi düşünmüyordum. Arkadaşlarım tavsiyesi ile Andaç Aykan Hoca’yla yollarımız kesişti. Aklımda birkaç soru işareti vardı bunların hepsini cevapladı. En son işlem için gün belirledik. Yüzümün ne kadar gençleştiğine inanamazsınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Yüze uygulanan yağ enjesiyonunun kalıcılığını belirleyen birkaç faktör bulunmaktadır. Vücuda enjekte edilen yağ hücrelerinin vücutta ne kadar uzun süre yaşadığı da bunu etkilemektedir. Ancak genel olarak bakıldığında, doğru bir şekilde uygulandığında yağ enjeksiyonu işlemi en kalıcı yöntemlerdendir.

Yağ enjeksiyonu operasyonunun ardından birkaç gün ağrı hissedilmesi normaldir. Ancak hafif ağrı kesiciler bu ağrının geçmesi için yeterli olacaktır.

Yağ enjeksiyonu operasyonundan sonra ilk birkaç gün ödem ve morluklar oluşabilmektedir. Yağ enjeksiyonunun diğer yan etkilerinden bahsetmemiz gerekirse ağrı, dokuda kanama, vücutta yağın alındığı ve enjekte edildiği kısımlarda skar oluşumu yan etkileri arasındadır.

Operasyonun olduğu gün eve gidebilirsiniz. Ameliyat sonrasında oluşacak şişliklerden rahatsız değilseniz ertesi gün işe gidebilirsiniz. Ortalama bir hafta içinde de spora başlayabilirsiniz.

Add Your Comment